«Жива вода»Г. С. Сковорода, мандруючи дорогами Слобожанщини, здебільшого зупинявся в тих місцях, де підземні води виходили на поверхню: біля джерел. Відомі джерела в Грицьковому яру, Гусинці, Бабаях. Сам же Сковорода особливо відзначав джерела в Іванівці (сучасна Сковородинівка): «Земелька його… джерелами прикрашена». Більшість з тих джерел збереглися до нашого часу і знаходяться на території НЛММ Г. C. Сковороди.

Мета проекту:

  • забезпечити цілющою питною водою жителів Сковородинівки та чисельних відвідувачів музею;
  • створити біля розташування природних джерел та криниць рекреаційні зони відпочинку;
  • формувати у громадян, зокрема молоді, дбайливе ставлення до водних ресурсів та навколишнього середовища.

Завдання проекту:

  • відновити та зберегти природні джерела та криниці, пов’язані з іменем Г. Сковороди;
  • залучити до Проекту юних залізничників з Малої Південної залізниці, студентів ВНЗ Харкова, зокрема ХНТУСГ імені П. Василенка та ХНПУ імені Г. С. Сковороди, місцевих школярів та продемонструвати, як важлива справа реалізується власними силами;
  • створити з творчою викладацько-студентською групою Харківського національного університету міського господарства та Харківського університету будівництва та архітектури проект облаштування відпочинкової зони в південній частині музейного парку;
  • підвищити обізнаність серед молоді про необхідність збереження та охорони природних джерел та довкілля;
  • просити долучитися до реалізації проекту Південну залізницю, Великорогозянську та Писарівську сільські, Харківську та Куп’янську районні ради та місцевих меценатів.

Джерела, розташовані на музейній території, становлять значну цінність для екскурсантів та подорожніх. Сковородинівські джерела знаходяться в екологічно чистій місцевості, лабораторні дослідження підтвердили особливі властивості води, її унікальний хімічний склад. Вода для користування доступна протягом цілого року.

Проект розрахований на 4 роки.

Реалізувати проект «Жива вода» до 2012 року, в якому відзначатимемо 290 річницю від дня народження Г. С. Сковороди.