23.04-27.04 „ХVІ Слобожанські читання”


23 квітня в Харківському художньому музеї розпочала свою роботу Міжнародна наукова конференція „ХVІ Слобожанські читання”.

На урочистому відкритті з привітанням та нагородженням кращих працівників у сфері охорони культурної спадщини виступив начальник Управління культури і туризму Харківської облдержадміністрації Дмитро Кузнєцов.

Наукова конференція проходитиме з 23 до 27 квітня і присвячена Міжнародному Дню пам’яток та історичних місць, Дню пам’яток історії і культури в межах року культури та відродження музеїв і присвячена 290-річчю від дня народження Григорія Савича Сковороди (1722–1794), українського філософа-гуманіста, письменника-демократа, педагога-просвітника.

Вперше під час роботи конференції будуть працювати секції: «Мовознавча спадщина» та «Природні ресурси і пам’ятки». Секція «Етнографія, фольклористика, діалектологія і літературне краєзнавство» розширила свої можливості і залучила спеціалістів з літературного краєзнавства.

На пленарному засіданні відбулося спілкування в режимі on-line з керівником Чернігівського міського громадського центру «Всякому городу нрав и права».

Конференція «Слобожанські читання» сприяє сучасному науковому погляду на культурну спадщину Слобожанщини, активізує громадськість Харківщини і України у справі вивчення національного та місцевого культурного надбання.