3 грудня відбудуться урочистості з нагоди 289-ї річниці з дня народження Григорія Сковороди


3 грудня відбудуться урочистості з нагоди 289-ї річниці з дня народження Григорія Сковороди

3 грудня в ОКЗ «Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди» відбудуться урочистості з нагоди 289-річчя з дня народження Григорія Сковороди. Віддати шану українському перворозуму приїдуть представники Харківської обласної державної адміністрації, Золочівської районної адміністрації, науковці, митці й громадські діячі.

Григорій Сковорода писав, що думки — це крила, які несуть із смерті — до життя, від матерії — до форми, із часу — до вічності. Оригінальна думка самого українського мислителя винесла його на найвищі щаблі людського духу, і до сьогодні залишається актуальною. Гідне пошанування пам'яті українського поета, філософа, богослова, педагога, музиканта сьогодні — це показник поваги до української культури, свідчення духовності. Відзначення річниці любомудра цього року відбудеться в атмосфері творчого діалогу. Круглий стіл “Григорій Сковорода: із часу — до вічності”, присвячений обговоренню пропозицій щодо святкування 290-річчя із дня народження мислителя, дасть старт новим проектам і, сподіваємося, створить засади для їх успішної реалізації.

Мудрість Григорія Сковороди привертає увагу науковців не тільки України, а й усього світу. В ОКЗ “НЛММ Г. С. Сковороди” заплановано проведення трьох наукових конференцій, в тому числі — Міжнародних Сковородинівських читань, концепцію яких під час круглого столу озвучать доктор філологічних наук, професор Леонід Ушкалов і доктор філософських наук, професор Олександр Кривуля. Своє бачення образу й ролі Григорія Сковороди в сучасному світі можуть запропонувати не тільки науковці, а й митці. Окрім того, учасники круглого столу зможуть обговорити перспективи розвитку Національного літературно-меморіального музею як духовного центру Слобожанщини.

Засідання круглого столу продовжиться Першим міжнародним науково-практичним Форумом "Сталий розвиток громад: від ідей Сковороди до втілення концепції “Село майбутнього”", ініційованим І. Я. Гришиним, головою Фонду “Сковорода-300”.

Участь у заходах керівників обласної та районної адміністрацій, меценатів і людей, зацікавлених у розвитку місцевих громад, гарантує предметність розмови, її налаштованість на перспективне планування та концептуальний погляд на питання збереження та відродження культурної спадщини України, а також на проблеми сучасного села та його майбутнє.

Захід відбудеться в ОКЗ “Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди” за адресою: Харківська обл., Золочівський р-н, с. Сковородинівка, вул. Приозерна, 3. Початок — о 10.00.