В усіх кутах Трикутника


20 квітня в Харкові цілий день тільки й розмов було, що про Григорія Сковороду. Презентуючи свій новий роман «Усі кути Трикутника. Апокриф мандрів Григорія Сковороди», івано-франківський письменник Володимир Єшкілєв висловлював гострі думки, пропонував заглибитися в епоху бароко і відкривав таємниці з життя Григорія Сковороди.

Презентації відбулися в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди та в Книгарні Є. Професор Леонід Ушкалов, беручи участь в обговоренні, зазначив, що пиьменнику вдалося не тільки подати неканонічний, динамічний образ українського філософа, а ще й відтворив барвистий бароковий світ у всій його химерності й непередбачуваності.

dsc04069.jpg

Головний герой роману — зовсім юний Григорій Сковорода, якого вабили мандри з їх пригодами, містичні вчення, таємні знання. Подорожуючи Австрією та Італією, він потрапив у вир карколомних подій, що змінили політичну карту Європи напередодні Семирічної війни. Тоді він ще не був письменником, ніхто не знав його як філософа. Однак імовірна його причетність до однієї з масонських лож.

Володимир Єшкілєв пропонує не життєпис, а художній роман, в основі якого — пригода. І цього разу він не зраджує собі в намаганні по-своєму роздивитися малодосліджені сторінки української історії. Пригода об’єднує зображені в романі події, що належать і теперішньому часу. Презентація в Харкові була ініційована Національним літературно-меморіальним музеєм Григорія Сковороди і відбулась за підтримки видавництва «Академія».