ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЬ «САД ПІСЕНЬ СКОВОРОДИ» МУЗЕЙНО-ПОЕТИЧНА НОТА.22 вересня у смт Бабаї відбудеться етнофестиваль «Сад пісень Сковороди», присвячений Г.С.Сковороді. Розпочнеться свято об 11 годині біля Бабаївського будинку культури відкриттям бюсту мандрівному філософу, зведеного зусиллями селищної ради, бабаївського голови Олександра Мороза й меценатів.

uyrpxsrtzli.jpg

Святкові заходи відбудуться і біля криниці, де Г. С. Сковорода любив сидіти, творити, записувати свої філософські думки та байки. До фестивалю пам’ятний комплекс оновлений за допомогою бабаївського підприємця І. Є. Васехи. А в концерті, який заплановано на 14.00, візьмуть участь колективи з усієї Харківської області.

Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди під час свята запропонує для огляду стендову виставку, «Збережемо вертоград Сковороди», «На свято до Сковороди», а також організує поетичне чаювання. Поети-учасники, а також інші запрошені поети на майданчику вестимуть поетичні читання та бесіди з охочими долучитися до джерела поезії, роздаватимуть автографи та розповідатимуть, яку роль відіграв Г.С.Сковорода у їхньому творчому становленні. А Іван Перепеляк, Вячеслав Романовський та Микола Побелян прочитають вірші, присвячені Г.С.Сковороді, під час концертної програми.

На музейному майданчику також відбудеться інтерактивна програма «Філософське торбознавство імені Г.Сковороди» (Харківський літературний музей). В ігровій формі учасники зможуть зрозуміти, що торба – це буттєва форма, яка супроводжує мандрівних філософів, що мандрованість – це спосіб життя низки українських письменників. Ключовою ж точкою є торба як невід’ємний атрибут народницького міфу про Г.Сковороду.

Виконав: Рибка О.П. 057-64-94-1-40