Сучасність філософії Іммануїла Канта


26-27 вересня 2014 року в Національному літературно-меморіальному музеї Г. Сковороди відбулися ХХІІ Харківські міжнародні сковородинівські читання “Сучасність філософії І.Канта: pro et contra”, присвячені 290-річчю з дня народження І. Канта. У читаннях взяли участь майже 50 учасників, серед яких — 14 докторів наук, 15 кандидатів, а також викладачі та аспіранти.

Протягом конференції науковці обговорювали актуальні проблеми філософії І. Канта і Г. Сковороди, а саме: актуальність критичної філософії Канта і його етико-політичні принципи у контексті суспільно-політичних трансформацій глобального світу, сучасні проблеми і перспективи університету науки і освіти тощо. Виступи супроводжувалися обговореннями і палкими дискусіями.

Окрім того, відбулась презентація книги “Харьковская университетская философия (1804-1920)” доктора філософії Володимира Абашніка, який зазначив, що коли в Казані тільки побіжно згадували ім'я Канта — у Харкові захищали дисертації, присвячені його філософії. Слобожанська сковородіана, на його думку, формує цілу філософську школу, в якої чимало перспектив.

Учасники конференції, яка вже 22 роки поспіль збирає визначних філософів у Сковородинівці, тепло привітали директора музею Наталію Мицай із 20-річчям перебування на цій посаді. І вже по завершенні читань учасники почали думати над темою наступної конференції, яка, безперечно, збере ще більше любомудрів.