Голосування "Дух Свободи". Григорій Сковорода на майдані Свободи у Харкові


Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди запрошує відзначити день народження українського філософа у спілкуванні.

Музей запрошує взяти участь в анкетуванні, яке буде проводитись 3 грудня на майдані Свободи в Харкові з 10.00 до 12.00. Наукові співробітники та волонтери збиратимуть думки мешканців Харкова щодо встановлення комплексу «Дух Свободи» - фонтану «Нерівна всім рівність» та пам’ятника Григорію Сковороді. Окрім того, проголосувати можна і в гугл-формі: http://goo.gl/forms/BKhMUBlCHs (можливість голосування закриється 13 грудня о 20.00).

Музей запрошує взяти участь в анкетуванні, яке буде проводитись 3 грудня на майдані Свободи в Харкові з 10.00 до 12.00. Наукові співробітники та волонтери збиратимуть думки мешканців Харкова щодо встановлення комплексу «Дух Свободи» - фонтану «Нерівна всім рівність» та пам’ятника Григорію Сковороді. Окрім того, проголосувати можна і в гугл-формі:

http://goo.gl/forms/BKhMUBlCHs

(можливість голосування закриється 13 грудня о 20.00).

Чому виникла ця ідея? Петро Порошенко, Президент України, від часу інавгурації кілька разів цитував слова Григорія Сковороди, а перебуваючи в Харкові з робочим візитом, сказав: «Харків – це місто Сковороди, Курбаса і Хвильового. А Ленін у Харкові ніколи не зупинявся». Про те, що на майдані Свободи має бути пам’ятник Сковороді або Сіркові, говорив губернатор Харківської області Ігор Балута. Та й симпатики творчості Григорія Сковороди неодноразово висловлювались на підтримку такої ідеї. Зрештою, Григорій Сковорода, який проходить через усі переоцінки цінностей в історії України, фундатор і виразник питомо української філософії серця, філософії свободи може стати точкою примирення для багатьох, а його бачення Харкова як Сьомого ока Бога втілиться, наше місто стане по праву вважатися науковим і культурним центром, адже публічний простір надзвичайно сильно впливає на свідомість людей.