“Розкішна квітка українського бароко” 16 травня в музеї Сковороди


16 травня 2015 року у Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди відбудеться захід “Розкішна квітка українського бароко”, приурочений до Європейської ночі музеїв
У програмі заходу:

Мова віяла, яка була загальноприйнятою частиною любовної гри. Віяло було неодмінним атрибутом дамського кокетування. Тоді навіть з'явився вислів “махаться” — у значенні кокетувати, фліртувати. Вік, з якого можна було “махатись”, починався з 13-14 років. Хоча віяло було в руках у жінки, знати всі тонкощі таємної мови мусив чоловік, якому були адресовані ці послання.

“Живі картини”. Відвідувачі зможуть відтворити картини доби бароко у запропонованих інтер'єрах.

Митець доби бароко. Пройшовши поетикус — короткий курс віршування, відвідувачі зможуть створити “вiршовi грашки”, типові для поезiї доби бароко. До них, приміром, належать так званi "фiгурнi вiршi", писанi або друкованi у формi якоїсь речi: яйця, хреста, чашi, трикутника тощо. Григорій Сковорода створював емблематичні малюнки до своєї книги “Алфавіт, або Буквар миру”. А відвідувачі музею Сковороди також матимуть змогу відчути себе художником доби бароко.

А також — сковородинське чаювання, “розлущення горіхів” як можливість пізнання двох натур — видимої і невидимої, чудова атмосфера весняного парку — пам'ятки садово-паркового мистецтва ХVIII сторіччя.

Захід відбудеться 16 травня, початок о 14.00.

З питань проїзду звертайтеся: 066-19-93-127, 097-83-20-215