Як відбулись Містерії Купала у Сковородинівці


4 липня 2015 року в Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди у Сковородинівці Золочівського району відбулось яскраве культурно-мистецьке свято «Містерії Купала». Фестиваль відвідало понад п’ять тисяч гостей, а безпосередніх учасників, які співали, грали, пропонували свої майстер-класи було понад 500.

Ігор Райнін, голова Харківської обласної державної адміністрації, урочисто відкриваючи свято, наголосив на значній ролі таких заходів у справі підвищення патріотизму і розвитку культури. «Харківська область була, є і буде центром Слобожанщини. Ми цим дуже пишаємося і зробимо все для того, щоб тут був мир, стабільність і порядок», – зазначив він.

Також на святі були присутні прокурор області Юрій Данильченко та начальник УСБУ в Харківській області Олександр Пивовар, генеральний консул республіки Польща у Харкові Станіслав Лукасик, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Віктор Коваленко, директор Департаменту культури і туризму ХОДА Олег Яцина, голова Золочівської райдержадміністрації Ігор Гурін, голова Золочівської райради Леонід Канівець.

Генеральний консул республіки Польща у Харкові Станіслав Лукасик разом із представниками товариства Україна–Норвегія імені Фрітьйофа Нансена, очолюваного Володимиром Гальперіним, та представниками Ротарі-клубу подарував музеєві Сковороди портрет відомого поета-дисидента Степана Сапеляка.

Співочі традиції свята Івана Купала відтворювали 35 фольклорних колективів більшості районів Харківської та Сумської областей. Родзинкою свята стали виступи етно-рок гурту «Яри» та гурту «BAndurbaND». Також купальськими піснями публіку порадував вокальний гурт «Берегиня» Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, який є постійним партнером музею.

Про початок свята сповістив клуб байкарів із козацької гармати. Традиційні українські вироби, вишукані старовинні вишиванки, глиняний посуд, сувенірну продукцію та обереги пропонували майстри Харківщини, Полтавщини, Сумщини і навіть із Чернігова. Можна було під час свята навчитися плести вінки і робити обереги, взяти участь у майстер-класі з приготування вареників, покататися на конях чи на човні, поласувати раками із Панського ставу та іншими смаколиками, купити сковородинівського меду.

Подарунки учасникам забезпечили Корпорація «Бісквіт-Шоколад» – Харківська бісквітна фабрика, а також ПрАТ «Агрофірма імені Г.С. Сковороди».

Завершилось свято феєричним лазерним шоу «Купальська квітка», велетенським купальським вогнищем і фаєр-шоу. «Містерії Купала» стали одними з наймасштабніших за 13 років проведення цього свята у Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди.

Фотозвіти:

Фотозвіт групи "Світлотіні"

Сторінка зустрічі

У пресі:

Сковородинівка: "Містерії Купала" Відео: Урочисте відкриття свята "Містерії Купала" в Сковородинівці