ДРУГ ТВОЙ ВАРСАВА: СТУДЕНТСЬКІ ЧИТАННЯ У СКОВОРОДИНІВЦІ


6 листопада 2015 року в Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди відбулись ювілейні Х студентські Сковородинівські читання «“Друг твой Варсава”: актуальність ідей Григорія Сковороди». «Пізнання істини не починається і не закінчується!», – із цих слів традиційно розпочався захід.

Цього року в конференції взяло участь близько двохсот осіб – студенти, наукові керівники Національного фармацевтичного університету, Полтавського національного технічного університету імені Ю. Кондратюка, Української інженерно-педагогічна академії, Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка, Харківського національного медичного університету, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Харківського національного університету внутрішніх справ, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, а також учениця з Новомерчицького НВК, яка досліджує творчість Григорія Сковороди у своїй роботі до Малої академії наук.

Творчість Сковороди є надзичайно важливою для сьогоднішньої молоді. Зрештою, про це свідчать і спроби осучаснення образу Григорія Сковороди у мистецтві, науці, побуті, які досліджували студенти. Окрім того, розмова точилася і навколо естетичних та етичних поглядів Григорія Сковороди, а також осмислення його філософії гідності, що дає моральні імперативи сьогодення.

Учасники конференції також долучилися до філософського флеш-мобу «SkovorodaForever».

studchitannya1.jpg