День народження Сковороди 2016


3 грудня, до дня народження Григорія Сковороди, відбудеться проектна зустріч із шанувальниками творчості Григорія Сковороди
Коли Григорій Сковорода у своїй орації називав Харків сьомим оком Бога і пророкував йому яскраве майбутнє (дослівно називаючи «містом сонця»), він звірявся у своїй любові до слобожанського краю. Останнім часом слобожани прагнуть віддати йому шану, створюючи напрочуд цікаві проекти. Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди і Харківський літературний музей запрошують зібратися колом однодумців і поділитися планами на майбутнє.

На Слобожанщині є чимало місць, де бував Сковорода, але ще більше людей, які цікавляться ним і люблять його творчість. Приміром, молодіжна організація Enactus Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця розробила проект із реконструкції Савкиного яру; дружнє коло активістів зібралося навколо питання про впорядкування подвір’я на Римарській, де бував Сковорода; у Бабаях от уже кілька років проводять фестиваль і функціонує невеличкий музей; громадська організація "СахаджаЙога" у Харкові щороку організовують концерти й події, присвячені українському перворозуму; культурна асоціація «Новий Акрополь» у Харкові проводить квести і цікаві заходи, де Сковорода так само є чільною фігурою; Олексій Чекаль працює над шрифтом Сковороди... А що вже говорити про музеї та навчальні заклади Харківщини! Події, ідеї, зустрічі, навіть настільні ігри для дітей – все для сковородознавців і любителів філософії для життя.

Ім’я Сковороди може об’єднати креативних і яскравих людей, воно об’єднує науковців і літераторів, скульпторів і музикантів, мандрівників і тих, хто любить самотність.

Отже, запрошуємо 3 грудня тих, хто готовий долучитися до розмови про нові проекти, готовий їх втілювати.

Місце зустрічі: Харківський літературний музей (вул. Фрунзе (Багалія), 6).

О 17.00 почнеться екскурсія в експозиції «Мандрівка за щастям» (вартість – 20 грн).

О 18.00 – speed-dating та презентація проектів із обговоренням (вхід вільний).