ДУБ СКОВОРОДИ НА ВУЛИЦІ СКОВОРОДИ


У рамках акції «Збережемо вертоград Сковороди» Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди дарує саджанці дубу Сковороди мешканцям тих вулиць, що названі ім’ям українського першорозуму.

В Україні побільшало вулиць, яким надано ім’я українського філософа. Виконуючи норми закону про декомунізацію, у містах і містечках, у селах і селищах люди згадували ім’я філософа – і недарма, адже його наука є надзвичайно актуальною й сьогодні. Скільки втіхи й спокою було би у світі, якби кожен керуався бодай такою його істиною: «Коли не зможу нічим любій вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимуся ніколи ні в чому не шкодити».

Музейний колектив вирішив віддячити за таку пошану до філософа, подарувавши саджанці сковородинського дубу. Кожен, хто був у Сковородинівці, запам’ятовує дуб-велетень, під яким любив працювати і відпочивати український філософ. І хоча сам 700-річний дуб уже понад двадцять років не зеленіє, але поруч величається дуб, який, за легендою, сам Григорій Сковорода і посадив. Саме жолуді з цього сковородинського дуба кілька років тому заклали в землю, отримали саджанці й зробили шкілку, аби продовжувати їх висаджувати пізніше.

Тепер, коли саджанці підросли й готові мандрувати Україною, музей радо ділиться ними. Для того, щоб отримати саджанець, просимо подати заявку:

skovoroda.m@gmail.com

057-64-94-140, 066-91-32-220 (Наталія Іванівна Мицай)

Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди запрошує охочих долучитися до акції, посадити свій дуб і відчути дух свободи, який дарує мудрість українського любомудра.