Сьогодні Івана, а завтра Купала 2016


2 липня 2016 року (субота) в Національному літературно-меморіальному музеї Г.С.Сковороди відбудеться регіональний фестиваль пісенно-обрядового фольклору «Сьогодні Купала, а завтра Івана».

Відтворюватимуть традиції та співатимуть купальські пісні понад 30 колективів з усієї Харківської області. Однією з родзинок музичної частини фестивалю стане тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії.

Вперше на території фестивалю відбудеться Парад вишиванок від організаторів Дня вишиванки в Харкові-2016. Зокрема, заплановані ескпозиція стародавніх традиційних слобожанських сорочок і національного костюму; фешн-показ сучасних колекцій в етностилі, розпис алеї вишиванок.

Традиційний ярмарок на «Алеї майстрів» дивуватиме розмаїттям сувенірної продукції, а також одягом в етностилі, прикрасами та традиційним посудом. Делегація майстрів із Полтавщини представить традиційні вироби, серед яких решетилівські вишиванки та гобелени, а також гончарні вироби.

Відвідувачі зможуть взяти участь у майстер-класах від Харківського клубу писанкарства, попрацювати за гончарним кругом, а також навчитися народному рукоділлю: виготовлення ляльки-мотанки і ляльки-травниці, слобожанських оберегів - сонцеловів, вишивки, прикрас із бісеру тощо.

Також на гостей чекають театралізоване етновесілля в особах «Весільний обряд слобожан» від етнолога і Музею «Лялина Світлиця» Олени Щербань, а також пересувна виставка «Народний костюм Слобожанщини» та інтерактивний захід «Козацькому роду нема переводу» від Харківського історичного музею імені М. Сумцова.

Для тих, кому хочеться активного відпочинку, відбудеться квест «Містерії Купала» із Іванком та Марічкою, Мавкою і духами стихій, які набирають найбільшої сили саме в купальську ніч. За участі начальника Управління культури і туризму Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Оніщук Л.М. та представників Департаменту культури і туризму Харківської ОДА відбудеться круглий стіл «Обрядові свята і фестивалі як ресурс подієвого туризму» (організований ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», директор В.Д.Холодок).

Свято завершиться яскравим купальським вогнищем та лазерним шоу «Купальська

квітка».

Початок свята – 14.00, завершення – 22.00

Вхід на фестиваль – 10 гривень.

Можливе бронювання місць у фестивальному автобусі (вартість проїзду 70 грн): 066 19 93 127, 097 83 20 215

Організатори свята: Департамент культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Національний літературно-меморіальний музей Г.С.Сковороди, Харківський обласний науково-методичний центр культури і мистецтва, ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», Золочівська районна державна адміністрація.

Контактна інформація: skovoroda.in.ua, skovoroda.m@gmail.com

тел.: 057-649-41-40, 066-913-22-20 (Мицай Наталія Іванівна); 066 19 93 127, 097 83 20 215 Олена Рибка.