Арт-простір у музеї Сковороди


Учасники та куратори «Школи лідерства Ігоря Райніна» розповіли, як проекти втілюються в життя. Один із них - це проект, який був створений на базі Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди.
На Харківщині пропагуватимуть сімейний спорт та перетворять музей Сковороди на арт-простір

Наталія Плотник розповіла про культурний проект, який буде створювати Ігор Пашнєв: «У нас виник проект по створенню на базі музею Сковороди культурно-туристичного центру. На Харківщині є, що показати, у нас є своя пустеля, своя «Швейцарія», у нас працює більше 2000 закладів культури. Нам би хотілось змінити профіль їхньої діяльності. Для цього ми обрали обласний центр культури, музей Сковороди. Культура – це традиції, які передаються із покоління в покоління. У нас є могила Григорія Сковороди, у нас є великі майданчики, чудовий яблуневий сад, є велике приміщення у підвалі клубу, яке можна використовувати під кав’ярню. Нам би хотілося, щоб люди могли десь попити кави, почитати книжки. На прикладі філософа ми хочемо показати, що наші заклади мають працювати в нових сучасних умовах», — зазначила доповідачка.

Молодий лідер школи Ігоря Райніна Ігор Пашнєв розповів, чому вибрав саме Департамент культури і туризму ХОДА: «Харківська область має унікальний шанс розвинути внутрішній туризм. Наразі в Харківській області відсоток ВВП в туристичній галузі дорівнює двом, у розвинутих країнах — 11 відсотків. Один турист генерує дев’ять робочих місць. Музей сковороди містить низку пам’ятників місцевого значення, на території знаходиться непогана водойма, а також парк. Нашою метою є залучення туристів з усієї України. Ми маємо на меті створення альтанок, інтерактивної програми, тому що наразі у музеї можна провести дві години, далі там робити нічого. Також больова точка – це транспорт. Зараз туди їздить усього дві маршрутки, о 9:00 і о 17:00», — наголосив Ігор Пашнєв. За його словами, необхідно створювати нову молодь саме за рахунок культури. Учасник школи розповів, що на території музею планується проведення арт-фестивалів, хенд-мейд-виставок та інших подій.

Молодих лідерів познайомили з кожним співробітником департаменту та доручили самостійне вивчення проблемних напрямів. Саме таким чином було обрано музей Григорія Сковороди. Учасники Школи навчилися, як залучати гранти, спонсорські кошти. За словами Наталі Плотник, учасники мали змогу обґрунтовано спілкуватися та вирішувати робочі проблеми.