Вечорниці


10 грудня у Національному літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди відбудуться «Андріївські вечорниці у садибі Андрія Ковалівського

Вечорниці на Андрія (13 грудня відзначають День апостола Андрія Первозванного) – одне з улюблених молодіжних свят в українському календарі. Цього дня традиційно дівчата разом випікали «калиту» (круглий корж із медом і маком, прикрашений горіхами, вишнями або калиною), щоб потім ввечері хлопці могли прийти «калиту кусати» та витанцьовувати на коцюбі, додаючи веселощів. А ще дівчата ворожили на долю – сіяли коноплі по снігу, кидали чобіт через хату, слухали попід вікна.

У Сковородинівці вже третій рік поспіль відзначають «Андріївські вечорниці у садибі Андрія Ковалівського», кожного разу додаючи у святкування нових акцентів. У цьому році «вечорниці» складатимуться з кількох етапів.

У ворожінні й замішуванні балабушок взяти участь зможуть тільки дівчата – як того й вимагала традиція. Натомість хлопці матимуть більше часу на козацькі розваги та забавки від гурту «Воріття» – одного з найцікавіших фольклорних гуртів Харківщини. Майстер-клас із давніх танців, етно-співи, максимальне наближення до автентики – ось такі акценти інтерактивної програми.

Кульмінацією «Андріївських вечорниць» стануть шоу-вечорниці від Харківського вищого коледжу мистецтв, які готують яскраву програму із піснями, запальними танцями гурту «Закаблуки» та традиційною забавкою – кусанням калити та витанцьовуванням коцюби.