#Піша_хода_Сковорода


Піша хода «Земним шляхом — до духовного» (#піша_хода_Сковорода) у рамках Великого проекту «Сковорода — 300» та на відзначення 295-річчя від дня народження Григорія Сковороди за ініціативою Національного літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди стартує 19 серпня від селища Чорнухи на Полтавщині. Подолавши майже 300 кілометрів, учасники ходи планують завершити її 8 вересня у селі Сковородинівка на Харківщині.

До ходи можна приєднатися в будь-якій точці мандрів, адже йтимуть вони сковородинськими стежками через Чорнухинський, Лохвицький і Гадяцький райони Полтавської області, Охтирський район Сумської області та Богодухівський і Золочівський райони Харківської області. Під час ходи планується проведення творчих зустрічей у місцях зупинки, зокрема демонструватимуть фільми про Сковороду, читатимуть його поетичні твори, співатимуть пісні із «Саду божественних пісень», запланована також демонстрація фото- і відеоматеріалів із фондів музею. Водночас співробітники музею планують під час ходи збирати місцеві фольклорні матеріали про мислителя, публікації про його життя і творчість, знайомитись із творчістю місцевих митців, що пов'язана зі Сковородою.

Організатори ходи сподіваються на підтримку місцевої влади та культурної громадськості в організації зустрічей із людьми, наданні супроводжуючого транспорту, ночівлі та харчуванні.

Урочисте відкриття ходи відбудеться на батьківщині філософа у селищі Чорнухи о 9-й ранку 19 cерпня на подвір’ї Чорнухинського літературно-меморіального музею Г.С. Сковороди. Маршрут пролягатиме тими місцями, де бував мандрівний філософ. Наприклад, у Лохвиці знаходиться найперший і один із кращих пам’ятників Сковороди (скульптор – Іван Кавалерідзе), Гадяч – гетьманська столиця, через яку він часто проходив; в Охтирці він переживає містичне осяяння, яке стало переломним моментом у його духовному житті, багато мальовничих місць Богодухівщини приваблювали його своєю красою (Кручик, Малижене, Сінне).

Відкривайте Україну та її сковородинівські стежки. Стежте за #Піша_хода_Сковорода