«Сьогодні – Купала, завтра – Івана»02.07.2010. На базі Музею пройшло традиційне фольклорно-мистецьке свято «Сьогодні – Купала, завтра – Івана».

Вже вкотре фольклорно-етнографічне свято «Сьогодні – Купала, завтра – Івана» відбулося на базі Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди в селі Сковородинівка Золочівського району Харківської області. На території загадкового сковородинівського двохсотлітнього парку пройшли традиційні ігри, обряди, конкурс марен, плетіння вінків та пускання їх на воду. Новинкою цьогорічного фольклорного заходу був конкурс обрядової їжі, а традиційне виконання купальських обрядових пісень було представлено більш ніж тридцятьма фольклорними колективами: як автентичними, так і модерними.

Почесними гостями фестивалю були делегації з сусідніх районних адміністрацій – Богодухівської та Дергачівської, а також Грайворонського району Білгородської області Російської Федерації. За круглим столом між ними була підписана угода про співпрацю.

Загалом у святкуванні чи не найяскравішого слов’янського свята Купала взяло участь близько 500 чоловік: як мешканців села, так і любителів старого звичаю з Харківської області.

Свято ініційоване Управлінням культури і туризми Харківської обласної державної адміністрації за активної участі Харківського обласного центру народної творчості та Золочівської районної адміністрації. Див. фотозвіт