XVIІI Харківські міжнародні Сковородинівські філософські читання25.09.2010. На базі Музею пройшли XVIІI Харківські міжнародні Сковородинівські філософські читання «Григорій Сковорода і моральна філософія».

25 вересня 2010 р. в Національному літературно-меморіальному музеї Г. С. Сковороди (с. Сковородинівка Золочівського р-ну Харківської обл.) відбулися 18-ті Харківські міжнародні сковородинівські читання, в яких взяли участь сковородинознавці з Харкова, Київа, Львова, Полтави та Уфи (РФ). Темою цьогорічних читань стала сучасна моральна філософія. З доповідями виступили такі відомі вчені, як: проф. І. Карпенко, проф. Г. Панков, проф. С. Завєтний (Харків), проф. Г. Аляєв (Полтава), проф. В. Ільїн (Київ) та ін. Слід підкреслити, що в читаннях взяли участь четверо аспірантів, що говорить про інтерес та актуальність сковородинівської тематики серед молодих науковців.

Особливо треба відзначити виступ-презентацію доктора філології проф. Леоніда Ушкалова (Харків) та доктора філософії, проф. Олега Марченка (Москва), які представили колегам нове повне академічне видання творів Сковороди. Книга нещодавно вийшла у харківському видавництві «Майдан» і вже встигла отримати відзнаку на цьогорічному книжковому «Львівському форумі». Нове повне видання творів видатного українського філософа та поета є важливою подією не тільки для сковородинознавців, а й у світі українісики, адже останнє академічне видання вийшло в 1973 р.

За сталою традицією учасники читань поклали квіти до могили Г. С. Сковороди. Див. фотозвіт