Урочистості з нагоди 288-річчя з дня народження Г. С. Сковороди03.12.2010. Урочистості з нагоди 288-річчя від дня народження Г. С. Сковороди: покладання квітів до могили філософа, круглий стіл.

Цьогорічний день народження філософа – 3 грудня – видався особливо насиченим та душевним, не дивлячись на холодну погоду, що стало своєрідним випробовуванням для учасників святкування. Головною подією свята стало урочисте відкриття меморіальної дошки благодійникам і меценатам Музею, які або коштами, або справою безкорисливо помагали Музею в справі збереження національної духовної спадщини. Дошка налічує 26 імен громадських та політичних діячів, митців, представників наукової інтелігенції, просто небайдужих людей до постаті Григорія Сковороди та його спадщини.

Далі на могилі філософа настоятель Свято-Вознесенського храму, отець Богдан провів панахиду і виступив з чудовою промовою, що до глибини душі сколихнула присутніх.

Дуже приємно на урочистостях було бачити викладачів ХНУ імені В. Н. Каразіна, докторів філософських наук, проф. Карпенко І. В. та проф. Кривуля О. М., які постійно підтримують наукові заходи Музею.

До дня народження філософа творчий танцювально-музичний колектив Харківського гуманітарно-педагогічного інституту провів святковий концерт, вже вкотре продемонструвавши свою активність та готовність до плідної співпраці із Музеєм.

Див. фотозвіт